top of page

Kendimi tanıtayım,

23 Kasım 1987 tarihinde Zonguldak'ta doğdum. Karadenizli olmak en çok övündüğüm özellikliğimdir. Çocukluğum çoğunlukla Zonguldak'ın Çaycuma ilçesinde ve  biraz da Elazığ'da geçti. Aslen Zonguldak'lı olduğumu sanırım ortaokulda öğrendim. Bisikletle köy köy dolaştığım, masal derleyip, yaşlı insanların fotoğraflarını çektiğim, sokaklarda bolca oynayıp, komşuların ağaçlarından türlü meyveler aşırdığım keyifli bir çocukluk dönemim oldu. Severim böyle anlatmayı, dedemin dizinin dibinde yetiştim. Bazı akşamlar La Fontene okurduk, bazı akşamlarsa kutsal kitapları. 

Gazali yazmış, çocukları ya astronomiye heves ettirmek gerekir ya da anatomiye diye. Mutluluğun kimyasını böylece tanımlamış. Dedem de inanmış, beni de inandırdı, sanırım şu an da kullandığın steteskopumu bana aldığında henüz 10 yaşındaydım. Hacettepe Tıp Fakültesi'ne giderim diye hayaller kurduk birlikte, öyle de oldu hakikaten. 2005'te başladım, 2011'de bitirdim. Ardından gene büyük bir merak ve tutku ile Ankara Üniversitesi'nde Deri ve Zührevi Hastalıklar Anabilimdalı'nda ihtisasımı 2016'da tamamladım. Mecburi hizmetimi gene Karadeniz'de, hem de doğusunda işte Ordu'da tamamladıktan sonra, Ekim 2019'dan Ocak 2021'e kadar akademisyen ve deri zührevi hastalıkları uzmanı olarak Ordu Üniversitesi'nde çalıştım. Şimdi muayenehanemde hekimlik yapmaya devam ediyorum.

Pek çok fantastik hikaye kitaplarını ve romanları merakla ve ilgiyle okudum. Dedemin anlattıklarını keyifle dinledim. Sanırım çocukluğumda pek çok felaketli hayat olayından o hikayeler beni korudu. Hayata duyduğum merakın ve öğrenme hevesinin de gerisinde o hikayelerin olduğunu düşünüyorum. Şimdi buradan o hikayeleri paylaşmak istedim. Belki benim sevdiğim gibi yorgun denizciyi, hırçın kızı veya memeleri ayaklarına kadar uzanan ve her bir memesine farklı renkte çorap takan, topuklu bir terlik ve iç donu giyen bunlardan başka da hiçbirşey giymeyen, tıtışık saçlı, uzun burunlu ve sivri çeneli denizler cadısını, siz de çok seversiniz!

Hedefim, masallarımın meraklılarına ulaşması. Beni ihtiyacım olduğunda sarıp sarmaladığı gibi masallarımın da meraklılarını sarıp sarmalaması ve bambaşka dünyalara taşıması. Bir de hayalim var, Dünya'mız için sorumluluk almalıyız, her birimiz. Bunu keyifle ve fantastik bir şekilde yapabilmeyi çok istiyorum. Bu masal sitesinden ve düzenlenen etkinliklerden gelen gelirler, Dünya'mızın meraklı çocuklarının yetişmesinde, orman yangınlarının dindirilmesinde ve felaketlerden ortaya çıkan yangınların giderilmesinde kullanılıyor. Bundan sonra da böyle kullanılacak. Destek veren herkese sonsuz teşekkürler!

IMG-20200728-WA0005_edited.jpg
bottom of page